Categories
Kryptowaluty

Informacje o kryptowalutach #5 – czym jest Metaverse?

 

Cześć! Super, że jesteś z nami. Dzisiaj porozmawiamy sobie o Metaverse. To trend, o którym ostatnio jest bardzo głośno, m.in. za sprawą Facebooka (teraz już Meta). 

Czym jest Metaverse? Jak na nim zarobić? Dlaczego jest tak popularny? 

Zapraszamy do czytania! 

 

 

Informacje o kryptowalutach – Meta i Metaverse. 

Od pewnego czasu obserwujemy odwrócenie trendu – zwiększa się świadomość społeczna i ludzie nie chcą już żyć w obecnym świecie web2. Web2 to określenie Internetu zdominowanego przez duże firmy, które nieustannie zbierają nasze dane. 

I w tym momencie trzeba wspomnieć o Facebooku, czyli o najbardziej popularnym medium na świecie, od którego użytkownicy zaczęli masowo odchodzić, m.in. na rzecz TikToka. 

Model Facebooka jest prosty: firma zarabia na reklamach, więc potrzebuje nowych kont, żeby wyświetlać im jeszcze większą ilość reklam. 

W takim układzie ciężko jest rosnąć (jako firma), patrząc na statystyki odejścia. 

FB przemyślał sprawę i postanowił zrobić coś innowacyjnego – wejść w świat web3 i metaverse. 

Web3 to nowa wersja internetu. W nim nie dominują już korporacje. Web3 opiera się na zdecentralizowanych aplikacjach.

Natomiast Facebook zmienił swoją nazwę na Meta i obecnie pracuje nad swoim stablecoinem. Meta to nawiązanie do Metaverse, czyli internetowego świata w realnej, ziemskiej rzeczywistości. 

Inaczej mówią: to zupełnie nowa forma internetu, w której użytkownicy mogą prowadzić ziemskie życie za pomocą różnych narzędzi – swoich awatarów czy gogli VR. 

 

Co to są kryptowaluty? (nowy trend, metaverse) 

Cel Metaverse jest jeden: chodzi o odtworzenie realnego świata w świecie wirtualnym. Będziesz mógł nawiązywać relacje biznesowe, zapraszać znajomych czy przenosić swoje przedmioty z ziemskiej rzeczywistości do świata metaverse. 

W tym wszystkim silnie rośnie rynek tzw. landów, czyli przestrzeni w różnych światach metaversowych. 

Jednym z projektów, które umożliwiają zakup działek w świecie Metaverse jest The Sandbox. Jeszcze 2 lata temu działki kupowane za 30-40$ dziś warte są 10 000 USD. 

Ponadto sporo firm dostrzegło w Metaverse ogromy potencjał reklamowy, podobnie jak lata temu w billboardach przy autostradach. Jeśli dziennie dane miejsce mijają setki tysięcy samochodów, billboard jest świetną ekspozycją na potencjalnych klientów. 

Tak samo jest w metaverse – jeśli tysiące osób danego dnia wchodzi do wirtualnej galerii handlowej i mija różne banery, firma ma pole do promocji.

 

Jak można na tym zarobić – kantor krypto radzi  

Kryptowaluty cały czas wchodzą do mainstreamu. Mimo tego Bitcoin i inne tradycyjne aktywa cyfrowe, takie jak Ethereum, które można kupić w kantorach kryptowalut, przestają interesować nowych inwestorów. 

Sporo osób kupuje dane coiny tylko dlatego, że projekt ma w nazwie 4 litery – M e t a. Ogromne wzrosty są magnesem dla tzw. “ulicy”. 

Mimo to kryptowaluty, tak jak każda inwestycja, są grą o sumie zerowej – ktoś musi stracić, żeby ktoś inny mógł zyskać. A wszystkie osoby, które zarobią na tym trendzie, będą szukały bezpiecznych aktywów do przetrzymania wartości swojego kapitału. 

Inaczej mówiąc: ludzie wrócą do zakupu Bitcoina, którego można kupować w kantorach kryptowalut online i offline. 

 

Podsumowanie

Co Metaverse oznacza w kontekście przyszłości? Czy to znaczy, że będziemy żyć w cyfrowym świecie?

Nie wiadomo 🙂

Na pewno warto podejść do Metaverse jak do okazji inwestycyjnej. 

Natomiast w dłuższym terminie każdy, kto zarobi trochę pieniędzy na Metaverse, na pewno sam nie będzie chciał funkcjonować w Metaverse. 

Już wkrótce ludzie będa szukali bezpiecznych aktywów, a Bitcoin z powrotem wejdzie do mainstreamu (teraz sporo osób rezygnuje z inwestycji w BTC, bo twierdzi, że zwrot z inwestycji jest niski). 

Niewątpliwie warto dywersyfikować!

Dziękujemy za Twój czas! Do zobaczenia w kolejnym artykule. Zachęcamy do rozejrzenia się po naszej stronie internetowej.