Categories
Kryptowaluty

Baw się i zarabiaj czyli play to earn – nowy trend w świecie kryptowalut

 

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy można zarabiać przez granie w gry komputerowe? Dziś jest to możliwe! Więcej o play2 earn dowiesz się z naszego dzisiejszego artykułu.

W dzisiejszym artykule:

  1. Co to jest play2 earn? – Nowy trend który zmienia oblicze świata kryptowalut
  2. Jak to działa?
  3. Jak zacząć swoją przygodę z p2e?
  4. Dlaczego warto się tym zainteresować już teraz?

1. Co to  jest play2earn? – Nowy trend który zmienia oblicze świata kryptowalut

Play-to-earn jest to zupełnie nowy typ gier w świecie elektronicznej rozrywki.

W grach tego typu, gracz poprzez swoją aktywność i postępy w grze może zdobywać kryptowaluty lub NFT. 

Zdobytą walutę możemy oczywiście sprzedać bądź wymienić.

Co przekłada się na nasz realny zysk.

Ale nie ma zysku bez ryzyka. Bardzo często aby zyskać dostęp do tego typu gier i ich społeczności trzeba zainwestować w np.: przedmiot, postać czy bilet dostępu do gry.

Nie mniej jednak jeżeli nasza inwestycja będzie trafna i będziemy aktywnym graczem możemy być w stanie uzyskać naprawdę zadowalające przychody. Na świecie znane są już przypadki osób które żyją tylko i wyłącznie z grania w gry typu play2 earn.

2.Jak to Działa?

Dzięki rozwojowi technologii NFT stało się możliwe tworzenie unikalnych cyfrowych przedmiotów (których nie da się powielić). Stworzyło to ogromne możliwości. 

Tylko sobie wyobraźcie. Weźmy na przykład grę w stylu rpg. Podczas przeszukiwania dungeonu znajdujecie magiczną siekierę. Jest ona tokenem nft, czyli w świecie gry istnieje tylko jedna taka sztuka. Możesz ją zachować i używać, lub sprzedać na rynku. Brzmi nieźle prawda?

Można wyróżnić dwa sposoby zarobku w grach p2e:

  1. polegający na zarabianiu krypto w grze poprzez wykonywanie zadań, walkę, daily questy.
  2. Zdobywanie lub handel przedmiotami, czyli tokenami NFT. Mają one zazwyczaj charakter kolekcjonerski i ich wartość zależy od ich zastosowania w grze.

Gry te oparte są na technologii blockchain. Jak wiemy szczyci się ona wysokim bezpieczeństwem, możemy więc być pewni, że grając nasze przedmioty i tokeny będą dobrze zabezpieczone.

Prostota transferu środków. 

Większość z tych gier umożliwia wypłaty swoich środków na NFT marketplace lub dedykowane giełdy w tym Binance. Najlepszym sposobem jest wymiana swoich tokenów na któryś z popularnych stablecoinów.

3.Jak zacząć swoją przygodę z p2e?

Po pierwsze warto rozejrzeć się co oferuje rynek. 

Zapoznaj się najpierw z grami i z opiniami o nich. Warto również dowiedzieć się o wysokości możliwych zarobków z gry. 

Warto sprawdzić profile gry na Twitterze czy Reddicie, możecie dzięki temu poznać społeczność danej gry i zadać tam nurtujące was pytania. Wiele gier p2e prowadzi własne kanały na telegramie gdzie informują graczy o nowościach i planowanych aktualizacjach.

Kolejnym krokiem będzie założenie portfela kryptowalutowego. Będzie on potrzebny do wypłaty naszych zarobionych środków.

 Wiele gier wymaga jego podpięcia przed rozpoczęciem zabawy.

Trzeba pamiętać, że aby zacząć przygodę z grami p2e trzeba najpierw wykupić dostęp, najczęściej w postaci przedmiotów lub bohaterów w grze.

4.Dlaczego warto się tym zainteresować już teraz?

Kiedyś młodzi ludzi budowały z klocków lego, później grali w Minecraft, Roblox czy dzisiaj Fortnite. Dzisiaj? Gry play2earn dopiero raczkują. Musimy pamiętać, że technologia 

blockchain jest jeszcze młoda.

Tak jak kiedyś ps move było szczytem technologii, dziś są nim google ps VR. Taka sama droga czeka gry p2e. Nie warto zostawać z tyłu. Ani się obejrzymy a technologia ta poleci do przodu. Lepiej być na bieżąco, niż później żałować;)

Masz już upatrzony tytuł? Świetnie! do dzieła nic tylko grać i zarabiać!

Kantor krypto: podsumowanie artykułu

Dziękujemy za Twój czas! Bardzo się cieszymy z tego, że możemy ułatwiać nowym inwestorom poznawanie rynku kryptowalut. 

Gwarantujemy, że jesteś w dobrym miejscu, jeśli chcesz kupić swoje pierwsze kryptowaluty. Zakup odbywa się w sposób szybki, zautomatyzowany i w  pełni anonimowy. 

Masz też dwie możliwości zakupu. 

Jeśli nie chcesz przychodzić do naszego stacjonarnego kantoru kryptowalut, przypominamy, że na naszej stronie do kryptowalut funkcjonuje również kantor kryptowalut online!   

Do zobaczenia 😀

Dziękujemy za Twój czas! Do zobaczenia w kolejnym artykule. Zachęcamy do rozejrzenia się po naszej stronie internetowej.