Categories
Kryptowaluty

Czy XRP się Podniesie? ISO2022 i Świat Kryptowalut

 

GM! Witamy w kolejnym wpisie. Dzisiaj poruszymy temat ISO20022 i nowej agendy wśród światowej finansjery. Dotychczas wszystkie operacje opierały się o system SWIFT, który jest systemem płatności łączącym ponad 11 tysięcy banków na całym świecie. Dzienna ilość transakcji w tym systemie wynosi ponad 40 milionów transakcji każdego dnia. Problem w tym, że SWIFT jest bardzo wolny i mało wydajny, a przelewy międzynarodowe mogą trwać nawet 2 lub 3 tygodnie. Obecny pomysł polega na wprowadzeniu ISO20022 (zamiast ISO 15220, na którym opiera się SWIFT). 

Dzisiaj pokażemy Wam, jakie kryptowaluty mogą potencjalnie wzrosnąć na wartości przez wdrożenie ISO20022 i na kiedy planowany jest start. 

ISO 2022 vs Świat Kryptowalut 

ISO20022 to nic innego jak standaryzacja nowego systemu finansowania, który miałby opierać się o blockchain i potencjalnie o CBDC (pod co optymalizuje ISO20022). Jak to możliwe? Blockchain, jako pierwsza technologia w historii świata daje możliwość przeprowadzania momentalnych, szybkich, bezpiecznych i transparentnych (jeśli mówimy o publicznych blockchainach) przelewów. Banki centralne, widząc ogromne benefity technologii blockchain, chcą zbudować system komunikacji pomiędzy bankami właśnie w oparciu o blockchain, z tym że w tym przypadku będzie on w 100% kontrolowany przez instytucje.

Innymi słowy, banki będą mogły momentalnie wysyłać gotówkę do najdalszych zakątków świata w ciągu kilku sekund, i jeszcze będą mogli kontrolować, na jakim etapie znajduje się transakcja, ponieważ na blockchainie można śledzić stan transakcji w czasie rzeczywistym. Dotychczas było to niemożliwe. Warto pamiętać, że działa to też w drugą stronę i odbiorca przelewu będzie mógł zobaczyć, na jakim etapie znajdują się jego pieniądze. Każda strona transakcji coś zyskuje.

Czy to oznacza wejście w banki w kryptowaluty?

Nie do końca, a przynajmniej nie stanie się to tak od razu. Przykładowo, obecnie tylko 1% aktywów całego banku może być trzymany w kryptowalutach. W przyszłym roku limit ma wzrosnąć do 2%. Natomiast jeśli z czasem limit będzie zwiększany, popularność poszczególnych kryptowalut również będzie coraz większa. 

Implementacja ISO, XRP I Potencjalny Wzrost Ceny 

Co ciekawe, implementacja ISO20022 jest planowana na listopad 2025, natomiast już od listopada 2022 stary system ISO15220 ma zacząć integrować się z ISO20022. Banki na całym świecie będą robić to niezależnie od siebie, a ostateczny termin wdrożenia ustalono na za 3 lata. 

Dodatkowo, USA ma zacząć wspierać ISO ISO20022 od listopada 2023, co może (ale wcale nie musi) spowodować hossę na rynkach kapitałowych. Jak to możliwe? O co dokładnie chodzi? 

Prawdopodobnie rządy poszczególnych państw nie zaczną budować rozwiązań technologicznych od zera. Zamiast tego, dysponując nieograniczonymi zasobami gotówkami, zakupią (lub przejmą) istniejące rozwiązania (lub przynajmniej z nich skorzystają).

Tak się składa, że jedną z firm, która dostarcza swoje rozwiązania, jest XRP, czyli Ripple. Dodatkowo, Ripple oficjalnie ogłosił na swojej stronie www, że będą wspierać ISO20022. 

Potencjalnie, jeśli rządy zaczęłyby korzystać z projektów kryptowalutowych (lub z ich infrastruktury), cena mogłaby wystrzelić (zwłaszcza kiedy opinia publiczna by się o tym dowiedziała, ponieważ duża część inwestorów kupuje to, co wspiera rząd). 

Innymi kryptowalutami z trendu ISO20022 są m.in. ALGO (Algorand), XLM (Stellar), XDC (XinFin), czy MIOTA (Iota). W kolejce czekają też Cardano (ADA) i HBAR (Hedera),

Kilka słów od Kantoru

Dziękujemy za twój czas! Jeżeli jesteś zainteresowany dywersyfikacją swojego majątku poprzez zakup topowych kryptowalut, lepiej nie mogłeś trafić.

Zapraszamy Cię do naszego kantoru online, lub jeśli ci wygodniej do naszego stacjonarnego kantoru kryptowalut..Prosto i intuicyjnie przeprowadzimy Cię przez cały proces zakupowy.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania odnośnie zakupu swoich pierwszych kryptowalut,  zapraszamy do kontaktu. Z chęcią odpowiemy na twoje pytania:)

PS. Zapraszamy do zajrzenia na naszą stronę i sprawdzenia poprzednich artykułów.

Do zobaczenia!

Dziękujemy za Twój czas! Do zobaczenia w kolejnym artykule. Zachęcamy do rozejrzenia się po naszej stronie internetowej.