Categories
Kryptowaluty

Biegaj i zarabiaj – nowy trend w świecie kryptowalut

 

W poprzednim artykule omówiliśmy temat Play2Earn. Czyli w skrócie zarabiania poprzez granie. Dla niektórych mogło to brzmieć nieprawdopodobnie. No bo jak to? Płacą mi za granie?

Wyobraźcie sobie, że idziemy teraz o krok dalej (i to dosłownie). Bo mowa dzisiaj będzie o Move to earn – czyli zarabianie poprzez ruch. 

Jesteście ciekawi tematu? A więc zapraszamy do artykułu!

Spis treści:

  1. Na czym polega ten trend? 
  2. STEPN Jak działa najpopularniejsza aplikacja?

3. Przyszłość move-to-earn. 

  1.  Na czym polega ten trend?

Move to earn – ruszaj się by zarabiać. Jest to nowy trend w świecie kryptowalut o którym z tygodnia na tydzień jest coraz głośniej. 

Cała zabawa ma dosyć proste zasady.  Poprzez zakup odpowiedniego tokena NFT uzyskujemy dostęp, do aplikacji na nasz telefon. Codziennie, dostajemy określony przedział czasowy w którym naliczane są nasze kroki lub kilometry. Jest to czas w którym powinniśmy skupić się na zrobieniu jak najlepszych wyników:) 

Następnie, nasze “kilometry” możemy wymienić na dedykowane kryptowaluty. 

  1. STEPN Jak działa najpopularniejsza aplikacja?

Z pewnością największym projektem w tym trendzie jest STEPN. Jest to aplikacja web3 łącząca elementy Social-Fi i Game-Fi. Jest to aplikacja na urządzenia mobilne. Zarabiamy w niej tokeny GST. Zdobywamy je poprzez naszą aktywność fizyczną rejestrowaną przez system GPS w telefonie. Pamiętacie Endomondo? To jest właśnie próba połączenia kryptowalut z tego typu aplikacjami.

Żeby korzystać z aplikacji trzeba wykupić wcześniej dedykowaną parę butów, oczywiście cyfrowych 😉 . Buty te mogą się zużywać, trzeba je w tym celu naprawiać za tokeny. Można je również ulepszać, czy wymieniać na nowe.

W grze istnieje mechanika “wirtualnej energii” która wyznacza nam limity w których możemy biegać. 

Cały projekt wspierany jest przez giełdę Binance.

Ogromne zaufanie! jak możemy dowiedzieć się z twittera, z aplikacją powiązane zostały aktywa o wartości przekraczającej miliard dolarów! Robi wrażenie!

3. Przyszłość move-to-earn. 

Czy podbije to świat i Dlaczego warto już teraz zainteresować się tymi projektami?

Po pierwsze, trend ten trafił na bardzo podatny grunt. Cały świat powoli wraca na normalne tory po pandemii. Ludzie po miesiącach w izolacji, chcą doznawać świeżego powietrza, wrócić do formy, czy po prostu zadbać o swoje zdrowie. 

Dziś na topie są tematy zdrowotne, ludzie coraz częściej interesują się czy to zdrowym odżywianiem, czy dbaniem o własne zdrowie poprzez ruch.

Takie aplikacje i projekty to po prostu połączenie przyjemnego z pożytecznym. 

Jednoczesne zarobki poprzez dbanie o swoje zdrowie. 

Dodatkowo. Próg wejścia w tego typu aplikacje jest niski. Już teraz istnieją projekty bardzo tanie czy darmowe. Aby zacząć przygodę wystarczą zwykłe buty, lub rower:)

Community to skarb. 

Możesz być pewny, że tego typu projekty przyciągają niezwykle wartościowych ludzi. W przyszłości aplikacje te z pewnością będą rozwijane pod kątem społecznościowym. Będą powstawały grupy tematyczne czy eventy, a także miejsca, gdzie możesz dzielić się swoim wynikami ze znajomymi. Jesteśmy przekonani, że warto w tym uczestniczyć już teraz na samym początku.

Nowe projekty na horyzoncie! 

Tak jest, na rynku zaczynają się pojawiać również projekty związane z innymi dziedzinami sportu. Na razie proponowany jest projekt związany z ride to earn, o założeniach takich samych jak STEPN, z tą różnicą, że do zdobywania pieniędzy użyjemy roweru.

Kto wie co przyniesie przyszłość, być może kiedyś takie aplikacje pozwolą nam zarabiać na wspinaczce, grze w piłkę czy nawet dzięki kajakowaniu. 

Jeżeli chcesz być na bieżąco z wiadomościami ze świata kryptowalut, koniecznie odwiedź stronę naszego kantoru, czekamy na ciebie!

Kantor krypto: podsumowanie artykułu

Dziękujemy za Twój czas! Bardzo się cieszymy z tego, że możemy ułatwiać nowym inwestorom poznawanie rynku kryptowalut. 

Gwarantujemy, że jesteś w dobrym miejscu, jeśli chcesz kupić swoje pierwsze kryptowaluty. Zakup odbywa się w sposób szybki, zautomatyzowany i w  pełni anonimowy. 

Masz też dwie możliwości zakupu. 

Jeśli nie chcesz przychodzić do naszego stacjonarnego kantoru kryptowalut, przypominamy, że na naszej stronie do kryptowalut funkcjonuje również kantor kryptowalut online!   

Do zobaczenia 😀