Categories
Kryptowaluty

Czym jest TON Network? Nowe Informacje Ze Świata Kryptowalut!

 

GM! Jeśli trochę już jesteś w świecie krypto, na pewno słyszałeś o TON i TON network, który swego czasu robił niesamowite wyniki. Jednak po drobnym starciu z SEC okazało się, że dalsza część tokenów nie może zostać uwolniona, co spowodowało spadek ceny z blisko 5 dolarów do 80 centów za 1 token TON. 

Jak to mówią, ostatnio TON wraca na salony, a 30% wzrost w ciągu tygodnia może sugerować, że coś się dzieje. Czym dokładnie jest TON? Jakie są jego perspektywy i co za nim stoi? Zapraszamy do czytania! 

TON Network – co to?

Telegram Open Network (TON) to decentralizowana sieć i kryptowaluta stworzona przez platformę messagingową Telegram. Jest ona zaprojektowana, aby być szybką, bezpieczną i skalowalną platformą dla decentralizowanych aplikacji (dApps) i kontraktów inteligentnych.

Telegram ogłosił rozwój TON w 2017 roku i zebrał ponad 1,7 miliarda dolarów w prywatnym ICO dla projektu. Firma stwierdziła, że sieć TON będzie w stanie przetwarzać miliony transakcji na sekundę, co czyni ją jedną z najbardziej skalowalnych platform blockchain na rynku.

Jednym z głównych cech sieci TON jest jej algorytm konsensusu proof-of-stake, który pozwala użytkownikom zarabiać nagrody za udział w sieci, stawiając swoje TON Crystal (TON) tokeny. Jest to w przeciwieństwie do algorytmu proof-of-work używanego przez sieci takie jak Bitcoin, który wymaga od użytkowników wykonywania skomplikowanych obliczeń w celu zatwierdzenia transakcji. Algorytmy proof-of-stake są ogólnie uważane za bardziej energooszczędne i mniej podatne na centralizację niż algorytmy proof-of-work.

Oprócz tokenu TON Crystal (TON) sieć TON obejmuje również szereg innych elementów, takich jak TON Virtual Machine (TVM) i TON Storage. TVM to wysokowydajna maszyna wirtualna, która pozwala deweloperom tworzyć i publikować kontrakty inteligentne na sieci TON. TON Storage to decentralizowany system przechowywania plików, który pozwala użytkownikom przechowywać duże ilości danych w rozproszony i bezpieczny sposób.

Kolejnym ważnym składnikiem sieci TON jest TON Proxy, który jest rozproszonym serwerem pośredniczącym pozwalającym użytkownikom na dostęp do dApps i innych zasobów w sieci TON bez ujawnienia ich adresów IP. To ułatwia użytkownikom dostęp do dApps i innych zasobów bez obawy o śledzenie lub cenzurę.

Mimo swoich obiecujących cech sieć TON spotkała się z wyzwaniami regulacyjnymi i ostatecznie została porzucona w 2020 roku. W 2019 roku Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wniosek o pozew przeciwko Telegramowi, twierdząc, że ICO spółki było niezarejestrowaną ofertą papierów wartościowych. SEC również uzyskała nakaz zapobiegawczy, który uniemożliwił Telegramowi dystrybucję tokenów TON inwestorom.

Po długotrwałym sporze sądowym Telegram ostatecznie zdecydował się porzucić projekt TON i zwrócić pozostałe środki inwestorom. Jednak firma oświadczyła, że będzie nadal rozwijać swoją platformę komunikacyjną i badać inne możliwości w branży blockchain.

Mimo upadku sieci TON wkroczenie Telegramu do świata blockchain i kryptowalut podkreśla rosnące zainteresowanie sieciami rozproszonymi i ich potencjałem dla szerokiego zakresu aplikacji. 

W miarę jak coraz więcej firm i organizacji bada możliwość wykorzystania sieci rozproszonych, prawdopodobne jest, że zobaczymy rozwój jeszcze bardziej innowacyjnych i skalowalnych platform w przyszłości.

Tokenomia TON

Tokenomia TON opiera się na kryptowalucie natywnej sieci TON, zwanej Gramem. Gram jest używany jako środek wymiany w sieci TON i może być używany do opłacania transakcji, wykonywania kontraktów inteligentnych i innych usług na platformie.

Tokenomia TON obejmuje również użycie TON Crystal, tokenu nieprzenoszącego się, który jest używany do opłacania magazynowania i obliczeń w sieci TON. TON Crystal nie jest walutą i nie może być wymieniany na inne tokeny ani aktywa.

Oprócz Grama i TON Crystal, tokenomia TON może również obejmować inne tokeny, które są tworzone i używane w sieci TON do określonych celów, takich jak reprezentowanie aktywów lub użycie w aplikacjach zdecentralizowanych.

Kilka słów od Kantoru

Dziękujemy za twój czas! Jeżeli jesteś zainteresowany dywersyfikacją swojego majątku poprzez zakup topowych kryptowalut, lepiej nie mogłeś trafić.

Zapraszamy Cię do naszego kantoru online, lub jeśli ci wygodniej do naszego stacjonarnego kantoru kryptowalut..Prosto i intuicyjnie przeprowadzimy Cię przez cały proces zakupowy.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania odnośnie zakupu swoich pierwszych kryptowalut,  zapraszamy do kontaktu. Z chęcią odpowiemy na twoje pytania:)

PS. Zapraszamy do zajrzenia na naszą stronę i sprawdzenia poprzednich artykułów.

Do zobaczenia!