Categories
Kryptowaluty

Elon Musk kupuje Twittera – Czy to właśnie na tym zyska świat kryptowalut?

 

Witajcie! 

Jak co miesiąc zebraliśmy dla was garść najświeższych informacji ze świata kryptowalut.

Zapraszamy do lektury naszego artykułu. Dzięki niemu dowiesz co nowego wydarzyło się w świecie kryptowalut w kwietniu. 

W dzisiejszym artykule: 

  • Elon Musk kupuje twittera – co to oznacza dla kryptowalut?
  • Twitter x Stripe – Web3 rozwija się coraz szybciej
  • UST – trzecim największym stable coinem
  • Ogromna korelacja Bitcoina z S&P500 – czy to szansa na wzrosty?

Elon Musk kupuje twittera – co to oznacza dla kryptowalut?

44 miliardy dolarów! Tyle Elon Musk zapłacił za kupno Twittera. 

Niecałe dwa tygodnie temu niewinne żarciki stały się prawdą. Multimilioner, właściciel Tesli i SpaceX wszedł w posiadanie nowej ogromnej spółki.

Tym razem nie jest to żadna firma technologiczna, tylko platforma społecznościowa. Jak wszyscy wiemy Elon niezwykle ją sobie ceni, i to dosłownie:) Wszyscy znamy przecież jego często zabawne Tweety.

Musk oznajmił, że chce odblokować pełen potencjał Twittera poprzez usunięcie zbędnych restrykcji, a także poszerzenie zakresu “wolności słowa” która jego zdaniem jest na tej platformie bardzo ograniczona.

Dlaczego ta wiadomość jest taka ważna dla świata kryptowalut? 

Wiemy doskonale, że Elon jest ich zwolennikiem, ceni sobie kryptowaluty jak i nowe technologie. Bardzo często swoimi tweetami promował nowe coiny, które następnie szybowały w górę. Spodziewamy się, że Tweeter pod jego przywództwem przejdzie całkowitą kryptowalutową przemianę. Z pewnością możemy się spodziewać więcej integracji ze światem Web3 jak i zapewne nowych funkcji związanych z NFT.

Twitter x Stripe – Web3 rozwija się coraz szybciej

To już pewne! Stripe czyli międzynarodowa firma zajmująca się wprowadzaniem płatności kryptowalutami w internecie ogłosiła, że łączy swoje siły z Tweeterem.

Jak możemy się dowiedzieć. Za jakiś czas influencerzy, content creatorzy i wiele innych osób czerpiących zyski z monetyzacji na twitterze, będzie mogła otrzymywać swoje zyski w krypto.

Twitter chce, by twórcy mieli większą swobodę w wyborze, w czym chcą otrzymywać wypłatę. NA początku Stripe będzie wspierać wypłaty w USDC, stablecoinie wspieranym przez wiele porfeli internetowych takich jak MetaMask,Coinbase Wallet czy Rainbow.

Całość wypłat ma być błyskawiczna i intuicyjna w obsłudze. Nic tylko czekać aż akcje twittera poszybują:)

UST trzecim największym stable coinem?

TerraUSD czyli UST oficjalnie trzecim największym stablecoinem. Jak możemy się dowiedzieć UST prześcignął BUSD (Binance USD) pod względem kapitalizacji rynkowej, plasując się tym samym na trzecim miejscu w tej kategorii. Jest więc oficjalnie projekt oparty o ekosystem luna z kapitalizacją rynkową o wartości 17,5 mld USD. Przed nim są tylko Tether(82,8 mld USD)  i USDC (49,9 mld USD). 

Wzrost ten jest efektem rozwoju ekosystemu Luna jak i projektów związanych z Terra. Pomimo pewnych kontrowersji związanych z projektem, ciągle możemy liczyć na wzrosty.

Podsumowanie artykułu 

Dziękujemy za Twój czas! Bardzo się cieszymy z tego, że możemy ułatwiać nowym inwestorom poznawanie rynku kryptowalut. 

Gwarantujemy, że jesteś w dobrym miejscu, jeśli chcesz kupić swoje pierwsze kryptowaluty. Zakup odbywa się w sposób szybki, zautomatyzowany i w  pełni anonimowy. 

Masz też dwie możliwości zakupu. 

Jeśli nie chcesz przychodzić do naszego stacjonarnego kantoru kryptowalut, przypominamy, że na naszej stronie do kryptowalut funkcjonuje również kantor kryptowalut online!   

Do zobaczenia 😀

Dziękujemy za Twój czas! Do zobaczenia w kolejnym artykule. Zachęcamy do rozejrzenia się po naszej stronie internetowej.