Categories
Kryptowaluty

Bitomat oraz bankomat Bitcoin oznacza to samo, a nazwy stosowane są zamiennie. Urządzenie wyglądające jak tradycyjny bankomat, służy do kupna i sprzedaży najpopularniejszych kryptowalut, cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród posiadaczy kryptowalut chcących przeprowadzać transakcje anonimowo. W końcu cyfrowym aktywom przyświeca idea decentralizacji, będącej jednym z najważniejszych powodów, dlaczego inwestorzy decydują się na ich zakup. Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się jak działa bankomat bitcoin, dlaczego warto z niego korzystać i czy to rozwiązanie jest w ogóle bezpieczne.

Jak kupić lub sprzedać kryptowaluty za pomocą bitomatu?

Podchodząc do urządzenia, powinniśmy mieć przygotowany portfel kryptowalutowy oraz gotówkę, w przypadku gdy chcemy zakupić kryptowaluty. Wkładając gotówkę do maszyny (muszą to być okrągłe kwoty), wybieramy interesujące nas aktywo i podajemy adres naszego portfela, na który chcemy je otrzymać. W przypadku sprzedaży proces wygląda podobnie, z tym, że po prostu maszyna zwraca nam gotówkę.

Dlaczego warto korzystać z bitomatu?

Sposobów na sprzedaż i kupno kryptowalut jest wiele – na rynku istnieje mnóstwo kantorów kryptowalutowych, giełd oraz firm tworzących bitomaty. Dzięki nim mamy możliwość wyboru – każdy z nich różni się, dzięki czemu wybierzemy rozwiązanie odpowiednie dla nas.

Bitomat oferuje przede wszystkim anonimowość – nie musisz rejestrować się na żadnej platformie, podając wrażliwe dane osobowe. Poza tym, samo zakładanie konta i przechodzenie kolejnych etapów rejestracji jest czasochłonne, co może zniechęcić do kupna/sprzedaży cyfrowych aktywów. Z bitomatu możesz skorzystać o każdej porze, chyba że znajduje się on w zamkniętym budynku, na przykład centrum handlowym.

Dla osób ceniących sobie anonimowość i szybkość transakcji, bankomat bitcoin okaże się najlepszym rozwiązaniem.

Czy bitomaty są dla każdego? Jak wygląda bezpieczeństwo transakcji?

Korzystanie z bitomatów nie wymaga przechodzenia weryfikacji tożsamości, nie ma żadnych ograniczeń wiekowych – wystarczy posiadać gotówkę i aktywny portfel kryptowalutowy. Są one stosunkowo bezpieczne – pod warunkiem, że korzystamy ze sprawdzonych bitomatów renomowanych firm, o ugruntowanej pozycji na rynku.

Bezpieczeństwo transakcji leży głównie po stronie korzystającej z urządzenia – podanie złego adresu portfela lub wybór nieodpowiedniej sieci skończy się bezpowrotną utratą środków. Ze względu na anonimowość i brak trzeciej strony transakcji, nie ma podmiotu, do którego można zwrócić się o pomoc. Na transakcjach peer-to-peer ciąży odpowiedzialność obu stron transakcji.

Jak znaleźć urządzenie?

Wpisując w mapach Google frazę „bitomat Warszawa”, aplikacja wskaże nam punkty z lokalizacją urządzenia.

Podsumowanie

Bitomaty to bezpieczna i szybka możliwość anonimowego kupna lub sprzedaży kryptowalut o dowolnej porze. Dzięki przejrzystemu interfejsowi poradzi sobie z nim nawet osoba nieobeznana z nowymi technologiami.

Handel kryptowalutami odbywa się bez podmiotów pośredniczących w transakcji, zatem należy zachować szczególną odpowiedzialność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *