Categories
Kryptowaluty

Kryptowaluty w polityce – Pozytywne informacje o kryptowalutach

 

Przed Wami garść najnowszych informacji ze świata kryptowalut.

Jak co miesiąc zapraszamy was do kolejnego artykułu newsowego. Zebraliśmy dla Ciebie garść wiadomości ,dzięki którym dowiesz się co wydarzyło się na rynku kryptowalut w Marcu.

W tym artykule: 

  1. Ukraina Legalizuje kryptowaluty – zakup kryptowalut jeszcze łatwiejszy
  2. Proof of Stake Ethereum coraz bliżej! – Informacje o Ethereum
  3. Prezydent z własnym NFT? – informacje z rynku kryptowalut w Korei 
  4. NFT zawita na Instagramie! 

1/ Ukraina Legalizuje kryptowaluty zakup kryptowalut jeszcze łatwiejszy

Ukraina coraz bardziej przychylna wirtualnym aktywom. Na początku 3 tygodnia Marca, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński podpisuje ustawę o aktywach wirtualnych.

W związku z ogromnym zapotrzebowaniem na kapitał w tym ogarniętym wojną kraju, nowe przepisy mają na celu zwiększenie efektywnego przepływu pieniędzy w tym kraju.

Nie oznacza to pełnej adopcji, jak w przypadku Salwadoru, ale z pewnością jest to ogromny krok w tym kierunku. 

Władze Ukraińskie są bardzo pozytywnie nastawione do kryptowalut, potwierdzać to mogą słowa samego wicepremiera i ministra cyfryzacji Mychajła Fedorowa:

“Staramy się być jak najbardziej przyjaźni dla cyfrowych walut. I kontynuujemy te wysiłki również w czasie wojny”

Co oznacza nowa ustawa ?

Przede wszystkim wszystkie giełdy na terenie kraju od teraz będą mogły swobodnie wymieniać kryptowaluty na fiat bez zbędnych regulacji. Oznacza to szybsze i prostsze konwersje między walutami. 

Nowe bramki fiat on/off ramp ułatwi firmom i organizacjom swobodniejszą konwersję aktywów cyfrowych. Wszystko po to by poprawić płynność przepływu kapitału na terenie całego kraju.

Dodatkowo rząd Ukrainy aktywnie współpracuje z giełdami takimi jak Kuna (będąca największą giełdą na Ukrainie), jak i z FTX. 

Warto nadmienić, że jest to dość pozytywny i niespotykany na razie widok, gdzie rząd państwowy otwarcie współpracuje z prywatnymi giełdami  kryptowalut. 

Warto nadmienić, że zwraca to uwagę świata i może mieć pozytywny wpływ na dalszą adopcję kryptowalut 🙂

PS. Jeżeli chcesz wesprzeć organizacje pomagające Ukrainie sprawdź ten link.

2/ Proof of Stake Ethereum coraz bliżej! – Informacje o Ethereum

Faza “The Merge”jest już na horyzoncie. W marcu ekosystem Ethereum uruchomił ostatnią sieć testową – Klin, jest to ostatnia sieć testowa przed zmodernizowaniem sieci publicznych. Oznacza to, że przejście na model Proof of Stake jest coraz bliżej!

Długo oczekiwane przez wszystkich PoS już na wyciągnięcie ręki, ale co to oznacza w praktyce?

Model Proof of Stake jest bardziej efektywną koncepcją sieci niż proof of work. Zmiany w algorytmie, społeczność Ethereum odczuje między innymi na polu opłat transakcyjnych które znacznie spadną, wszystko dzięki prostemu modelowi realizowania transakcji.  

Szybkość przesyłu również ulegnie znacznej poprawie. 

Wszystkie te aspekty z pewnością pozytywnie wpłyną na cenę kryptowaluty, a sama wartość projektu znacznie wzrośnie.

3/ Prezydent z własnym NFT? – informacje z rynku kryptowalut w Korei

Tegoroczne wybory prezydenckie w Korei Południowej wygrywa Yoon Suk-Yeol.

Ale dlaczego ma to znaczenie dla rynku kryptowalut?

Przede wszystkim Yoon znany jest jako polityk przyjazny cyfrowym aktywom.

Podczas kampanii prezydenckiej zapowiedział chęć wprowadzenia większych deregulacji w tym sektorze.

“Aby zrealizować nieograniczony potencjał rynku wirtualnych aktywów, musimy zmienić przepisy, które są dalekie od rzeczywistości i nierozsądne”

Podczas kampanii wspominał również, że bardzo chętnie będzie wspierał wszelkie startupy związane technologią blockchain. 

Co ciekawe polityk kilka miesięcy temu wydał własny token NFT. Chyba sami przyznacie, że jest to niecodzienne zjawisko:)

Kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne w Korei Południowej, szczególnie wśród młodego pokolenia z pro-kryptowalutową postawą nowego prezydenta może zaowocować prawdziwym boomem technologicznym w tym kraju. 

Jak widzimy kryptowaluty coraz częściej przebijają się do politycznej debaty. Kto wie, może i do kraju nad Wisłą wkrótce ten temat zawita szerzej do publicznej dyskusji. 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o DeFi – koniecznie zajrzyj tutaj.

4. NFT zawita na Instagramie! Nowy sposób inwestycji w kryptowaluty? 

Mark Zuckerberg, założyciel Facebooka i  właściciel Meta na konferencji SXSW zapowiedział, że jego firma planuje wprowadzenie NFT do Instagrama. Wszystko to ma się odbyć już w najbliższym czasie. 

Niestety Zuckerberg nie zdradził nam wielu szczegółów odnośnie nowej funkcji na jego platformie. Dowiedzieliśmy się, że prace są na zaawansowanym poziomie, a więcej szczegółów zostanie ujawnionych w najbliższych miesiącach. 

Meta już od dłuższego czasu intensywnie przygląda się tej technologii i intensywnie pracuje nad jej wprowadzeniem. Możemy się więc spodziewać, że nowe funkcje wzbudzą spory ruch w tym wirtualnym świecie. 

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej o świecie NFT, koniecznie kliknij ten link.

Kantor krypto – podsumowanie newsów

Dziękujemy za Twój czas! 

Pamiętaj, nigdy nie ma lepszego momentu na zakup kryptowalut niż dziś:)

Zachęcamy do też systematycznego zaglądania na naszą stronę do kryptowalut.

Gwarantujemy Ci, że jesteś w dobrym miejscu, jeśli chcesz kupić swoje pierwsze kryptowaluty. Zakup odbywa się w sposób szybki, zautomatyzowany i w pełni anonimowy. 

Masz też dwie możliwości zakupu bitcoina (i innych kryptowalut). 

Jeśli nie chcesz przychodzić do naszego stacjonarnego kantoru kryptowalut, przypominamy, że na naszej stronie do kryptowalut funkcjonuje również kantor kryptowalut online!   

Do zobaczenia!