Categories
Kryptowaluty

WIADOMOŚCI ZE ŚWIATA KRYPTOWALUT – MAJ 2022

 

Część i czołem, witamy Was serdecznie w kolejnym przeglądzie wiadomości ze świata kryptowalut. Ten miesiąc był pełen wrażeń i emocji, szczególnie dla posiadaczy Luny, lecz dziś nie o tym (przynajmniej nie w całości 😉 ). Przed wami zbiór równie ciekawych newsów ze świata krypto!

Co dziś w programie? :

  • GameStop w natarciu
  • Robinhood z nowym portfelem.

Serdecznie zapraszamy do lektury.

  1. GameStop w natarciu

GameStop, czyli amerykańska korporacja zajmująca się sprzedażą gier, elektroniki i oprogramowania, czyli w skrócie sprzętu związanego  z gamingiem. Jest to największe tego typu przedsiębiorstwo w USA. 

W zeszłym roku firma borykała się ze spadkiem zainteresowania wobec gier w formie fizycznej. Nie minęło sporo czasu, a korporacja zdała sobie sprawę, że świat cyfrowy w połączeniu ze światem crypto to przyszłość.

Dziś hucznie zapowiadają stworzenie własnego portfela kryptowalutowego. Całość ma być oparta o ethereum, portfel ten będzie w pełni kompatybilny z przeglądarkami internetowymi, dostępny jako rozszerzenie. Zapewni on łatwiejsze kupno, sprzedaż jak i handel dużą liczbą kryptowalut czy NFT. Portfel będzie mógł również w przyszłości być połączony z OpenSea.

  1. Robinhood z nowym portfelem.

Jak zapowiedzieli twórcy nowy portfel będzie skonstruowany zgodnie z ideą Web3. Zapewni on klientom pełną kontrolę nad ich tokenami jak i prosty dostęp do zdecentralizowanej sieci.

Twórcy chcą zapewnić możliwość trzymania NFT jak i łatwe łączenie z marketplace.

“Niskie koszty i świetny design to to czego ludzie oczekują od Robinhood – Ich portfel zapewni możliwość doświadczenia wszystkiego, co ten otwarty system finansowy ma do zaoferowania” Brzmi dobrze prawda? My również nie możemy się doczekać!

  1. Meta wchodzi w świat Meta!

Meta Platform, czyli znany nam wszystkim Facebook wystosował wniosek o zarejestrowanie 5 znaków towarowych związanych z META PAY.

  Plany związane z tymi znakami towarowymi to między innymi Handel walutami i środkami finansowymi, waluty cyfrowe i kryptograficzne, usługi walut wirtualnych czy w końcu oprogramowanie Blockchain.

  1. Ciąg dalszy historii Luny

Jak możemy się dowiedzieć, południowokoreańska policja planuje całkowite zamrożenie Luny. Według doniesień medialnych szefa policji metropolitalnej służby wystosowały wnioski do wielu kantorów i giełd kryptowalutowych z nakazem zbanowania możliwości wypłat środków przetrzymywanych w Lunie.

CEO Do Kwon jest pod okiem komisji do spraw przestępstw finansowych, toczy się wobec niego również śledztwo dotyczące rzekomego unikania płacenia podatków.

Kilka słów od Kantoru

Dziękujemy za twój czas! 

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem topowych kryptowalut to dobrze trafiłeś:)

Zapraszamy Cię do naszego kantoru online, lub jeśli ci wygodniej do naszego stacjonarnego kantoru kryptowalut. Prosto i intuicyjnie przeprowadzimy Cię przez cały proces zakupowy.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania odnośnie zakupu swoich pierwszych kryptowalut,  zapraszamy do kontaktu. Z chęcią odpowiemy na twoje pytania:)

PS. Zapraszamy do zajrzenia na naszą stronę i sprawdzenia poprzednich artykułów.

Do zobaczenia!