Categories
Kryptowaluty

Jak Sztuczna Inteligencja Zmienia Świat Kryptowalut?


Jak pewnie słyszałeś, ostatnio sztuczna inteligencja podbija świat. Na Twitterze, w internecie, i po portalach mainstreamowych krążą obrazy stworzone przez Ai na podstawie słów-kluczy (key words), wpisywanych ręcznie przez człowieka. 

Firma OpenAi, która zarabia pieniądze za każdy stworzony przez AI obrazek, zgarnia w tej chwili ogromne przychody.

Natomiast jak sztuczna inteligencja może zmienić świat kryptowalut? To naprawdę niesamowite. Okazuje się, że może być dużo lepiej, niż jest teraz. 

Czytaj dalej, żeby się dowiedzieć. 

Jak AI Może Ochronić Świat Krypto? 

Kilka tygodni temu pisaliśmy na blogu artykuł o tym, jak upadł FTX – jedna z największych giełd kryptowalut na świecie. Jednak okazuje się, że upadek FTX nie był jedynym upadkiem firmy kryptowalutowej.

Kilka miesięcy wcześniej z hukiem eksplodowały Terra Luna i fundusz inwestycyjny 3 Arrows Capital. 

Co ciekawe, jeśli o tym pomyślisz, upadały tylko i wyłącznie scentralizowane instytucje – takie, gdzie jakaś osoba jest tzw. “wąskim gardłem”, i może podejmować różnego rodzaju decyzje, które mogą niekorzystnie wpłynąć na całą firmę. 

Przykłady? 

Do Kwon, Zhu Su, albo Sam Bankman Fried, którzy za kulisami robili różne wątpliwe (mówiąc najłagodniej) operacje. 

Natomiast cała idea krypto polega na tym, żeby nie musieć nikomu ufać – stąd słowo trustless, czyli niewymagający zaufania strony trzeciej. 

I właśnie w tym może nam pomóc sztuczna inteligencja, która – w świecie kryptowalut – może wyeliminować drugą stronę transakcji, powodując sytuację, w której nie musimy ufać żadnej trzeciej stronie. 

Dodatkowo, AI może być również odpowiedzialne za różnego rodzaju algorytmy tradingowe. Tak, dobrze słyszysz! 

Sztuczna inteligencja po przyswojeniu sobie historii, wskaźników, i mechanizmów kierujących emocjami na rynkach inwestycyjnych, może funkcjonować jako bot tradingowy, który zarabia pieniądze dla swoich klientów. 

Jak Można Zarobić na Samym Trendzie Sztucznej Inteligencji? (Open AI, Neuralink) 

Wierz lub nie, natomiast krypto bardzo szybko potrafi podchwycić różnego rodzaju wydarzenia na świecie, a developerzy sprawnie tworzą tokeny, które potem rosną i robią niesamowite wyniki. Oczywiście, potem spadają (i często okazują się scamem), natomiast sama egzekucja, proces, czy nawet inwestycyjny punkt widzenia, są naprawdę ciekawe. 

Tak było np. z Neuralink – amerykańską firma neurotechnologiczną, założona m.in. przez Elona Muska, zajmującą się tworzeniem wszczepialnych interfejsów mózg-maszyna. Kiedy zbliżała się konferencja, na której firma miała zdradzić więcej szczegółów dotyczących swojego produktu, powstało wiele tokenów z tickerem $LINK, albo $NEURA, czy też $NLINK. 

Od kilkunastu tysięcy dolarów marketcapu (kapitalizacji rynkowej), projekty osiągały kilkaset tysięcy, albo nawet  kilka milionów, i dawały zarobić 20-30 razy. Pamiętaj jednak, że tego typu coiny to BARDZO, ale to BARDZO, spekulacyjne aktywo – wszystko przez niższą płynność niż w przypadku normalnych kryptowalut.

Na rynkach finansowych jest wiele metod zarabiania pieniędzy. To, którą wybierzesz, zawsze zależy od Twojego kapitału startowego i odporności na ryzyko.

Kupowanie coinów związanych ze sztuczną inteligencją to loteria – token może zlecieć do zera (i możesz stracić cały wkład, co raczej nie zdarzy się na giełdzie tradycyjnej), ale może też przynieść niesamowite zwroty z inwestycji.  

Jeśli chcesz spróbować szczęścia, pamiętaj, żeby robić to kwotami, na których stratę możesz sobie pozwolić. 

Kilka słów od Kantoru

Dziękujemy za twój czas! Jeżeli jesteś zainteresowany dywersyfikacją swojego majątku poprzez zakup topowych kryptowalut, lepiej nie mogłeś trafić.

Zapraszamy Cię do naszego kantoru online, lub jeśli ci wygodniej do naszego stacjonarnego kantoru kryptowalut..Prosto i intuicyjnie przeprowadzimy Cię przez cały proces zakupowy.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania odnośnie zakupu swoich pierwszych kryptowalut,  zapraszamy do kontaktu. Z chęcią odpowiemy na twoje pytania:)

PS. Zapraszamy do zajrzenia na naszą stronę i sprawdzenia poprzednich artykułów.

Do zobaczenia!