Categories
Kryptowaluty

Informacje o kryptowalutach #12 – Rynek kryptowalut spada. Co robią grube ryby?

 

Cześć! Super, że jesteś z nami 🙂 Witamy Cię serdecznie w nowym formacie artykułów. Od teraz raz w miesiącu będziemy publikować podsumowanie newsów z rynku kryptowalut. 

A na rynku Bitcoina dzieje się naprawdę sporo! Kurs bitcoinów spadł o około 20%, a wszystkie kursy kryptowalut obsunęły się od 20 do nawet 80%! 

Jak Urugwaj radzi sobie z popytem na stacjonarne kantory kryptowalut? Co robią w niepewnych czasach? 

Kto sprzedaje, a kto dokonuje zakupu bitcoina?

Czy to już bańka na NFT? 

Czy kopanie kryptowalut się opłaca?

I kto właśnie przyjął swoją pierwszą wypłatę w Bitcoinie? 

Zapraszamy do czytania! 

Kantor wymiany kryptowalut: Urugwaj organizuje pierwszy stacjonarny kantor kryptowalut – kup kryptowaluty!

Gdzie sprzedać kryptowaluty? 

Gdzie kupić kryptowaluty bez weryfikacji?

Inwestycja w kryptowaluty daje najlepsze wyniki od lat!

I właśnie dlatego Urugwaj, jako 11 kraj w Ameryce Łacińskiej skłania się do adopcji walut cyfrowych i dementuje plotki antyfanów blockchaina (czy kryptowaluty są legalne itd.).  

Od teraz państwo pozwala swoim obywatelom kupować i sprzedawać główne kryptowaluty. W świeżo otwartym kantorze znalazły się takie kryptowaluty, jak m.in. Bitcoin czy BUSD, czyli naczelny stablecoin giełdy Binance i blockchaina Binance Smart Chain.  

Czy to ma jakiś realny wpływ na świat kryptowalut? Oczywiście! 

Obywatele tzw. krajów 3-ciego świata (m.in. państw Ameryki Południowej) dostrzegli właśnie ogromną szansę w inwestycji w kryptowaluty. 

Świat krypto tym różni się od tradycyjnych finansów, że tutaj wysokie zwroty z inwestycji są na porządku dziennym. 

To z kolei prowadzi nas do tego, że dla ludzi, którzy często żyją w skrajnie niekorzystnych warunkach, ułatwienie dostępu do rynku bitcoina może być życiową szansą i metodą na podwyższenie swoich standardów. 

Natomiast teraz, kiedy państwo oficjalnie pokazuje, jak kupić krypto, popularyzacja blockchaina postępuje. 

W długiej perspektywie to niewątpliwie dobra i korzystna informacja dla rynku kryptowalut! 

Kantor krypto – Prezydent Salwadoru dokonuje zakupu bitcoina, kiedy cena spada: 

Zostawmy na chwile stacjonarne kantory kryptowalut i przejdźmy do tego, co robią najwięksi gracze tego świata. 

Jeśli śledzisz rynek bitcoina, na pewno kojarzysz prezydenta Salwadoru, który regularnie kupuje Bitcoina w ramach poszerzania państwowych rezerw walutowych. 

Jednym słowem – jedno z państw dostrzegło ogromny potencjał w rynku kryptowalut i co jakiś czas dokonuje zakupu kryptowalut. 

Jak to wygląda w praktyce?

Prezydent Nayib Bukel, w momencie spadków kupuje BTC i umieszcza na swoim Twitterze post “El Salvador just bought the dip”. 

Patrząc całościowo na kursy kryptowalut, rynki kryptowalut i ilość bitcoinów na giełdach, to niewątpliwie dobra informacja. 

Na giełdach jest coraz mniej sztuk BTC, a adopcja postępuje. Prezydent Salwadoru pokazuje początkującym inwestorom, w jakich momentach wchodzić w inwestycję.

Ponadto pan Bukele stał się orędownikiem Bitcoina na rynku międzynarodowym. 

Niedawno nawet dowiedzieliśmy się, że Salwador wypuści 10-letni obligacje skarbowe, indeksowane Bitcoinem. 

Kto wie, może inne państwa w przyszłości również pójdą w stronę zaakceptowania kryptowalut jako legalnego środka płatniczego i uznają go za odrębną klasę aktywów.  

Jaka kryptowalute kupic – szczęśliwy górnik Ethereum, kantor krypto o kryptowalutach:

W tym tygodniu mieliśmy bardzo ciekawe wydarzenie na rynku kryptowalut, a dokładnie na rynku NFT. 

Okazało się, że kilka dużych projektów w jednym momencie miało swój public sale (presale, rozpoczęcie sprzedaży publicznej). 

Biorąc pod uwagę fakt, że 90% projektów NFT powstaje na łańcuchu ETH, można było się spodziewać przeciążenia sieci. 

I tak właśnie się stało. 

Opłaty transakcyjne sięgnęły zenitu. Gra toczyła się o to, kto szybciej wyśle transakcję, dlatego fee (opłata transakcyjna) w szczytowym momencie wynosiło nawet kilka tysięcy dolarów (czyli często wielokrotnie więcej, niż koszt wymintowania (wytworzenia) samego tokenu NFT). 

Co jednak się okazało? Że górnik, który w tym czasie wydobywał blok na sieci ETH, otrzymał mining reward (nagrodę za wydobycie bloku) w wysokości aż 170 ETH! 

Zazwyczaj nagrody oscylują w granicach 4 ETH. 

Żeby otrzymać tak wysoką nagrodę, trzeba mieć dużo szczęścia. 

Niewątpliwie taka inwestycja w kryptowaluty (inwestycja w kopanie kryptowalut) również może przynosić niesamowite ROI (Return of investment – zwroty z inwestycji). 

PS. Przypominamy, że ETH można kupić w naszym stacjonarnym kantorze kryptowalut w Warszawie, przy ulicy Marszałkowskiej 126/134. 

Rynek bitcoina: Burmistrz przyjmuje wypłatę w Bitcoinie po raz pierwszy w historii. 

To pierwsze wydarzenie tego typu! 

Adopcja kryptowalut postępuje. Nigdy wcześniej w historii nie mieliśmy przypadku, w którym państwowy urzędnik miałby aż tak pozytywne podejście do rynku kryptowalut. Raczej działo się zupełnie na odwrót i jakiekolwiek informacje o rynku bitcoina spotykały się z wysoce negatywnę reakcją. 

Jak myślisz, dlaczego burmistrz NYC zdecydował się na taki ruch?

Nowy Jork jest centrum świata i chcemy, aby był centrum kryptowalut i innych innowacji finansowych. Bycie na czele takich innowacji pomoże nam tworzyć miejsca pracy, poprawić naszą gospodarkę i nadal być magnesem dla talentów z całego świata”

Okazuje się, że coraz więcej osób dostrzega potencjał tego rynku. Rządy widzą, że to ogromna zmiana, która postępuje i której nie da się zatrzymać. 

I można z nią walczyć, a można płynąć z trendem. 

Natomiast jeśli o trendy chodzi, trzeba też pamiętać o tym, że przyjmując wypłatę w Bitcoinie, Eric Adams wysyła bardzo ważną wiadomość mieszkańcom Nowego Jorku. 

O co dokładnie chodzi? 

Dotychczas sporo osób zadawało sobie pytania:

Jednym słowem – nikt nic nie wiedział, a ludzie nie ufali technologii blockchain. W internecie funkcjonowało wiele scamów, a tylko nieliczni potrafili się poruszać w świecie kryptowalut. 

W związku z tym, po decyzji burmistrza, opinia nt. kryptowalut znacznie może się poprawić.

Co ciekawe, Eric Adams pomimo kiepskiej sytuacji na rynku kryptowalut, nie zrezygnował ze swojego pomysłu (pomysł powstał w listopadzie, kiedy to Bitcoin wybijał nowe ATH (all time high)). 

To z kolei oznacza, że burmistrz dostrzega siłę Bitcoina. 

PS. Natomiast o tym, jak zachować się w sytuacji spadków, przeczytasz w jednym z nadchodzących artykułów. 

Koniecznie obserwuj naszą stronę do zakupu kryptowalut online!

To koniec rynku Bitcoina! W Indiach powstaje pierwszy ETF na BTC i ETH – jak ułatwić mieszkańcom zakup bitcoina?

Kiedy wszystkie portale wieszczą koniec rynku bitcoina, Indie pracują nad stworzeniem nowego ETF-a (Exchange Traded Fund) na ETH i BTC. 

“Dlaczego akurat Indie?”

Indyjski rynek kryptowalut  to jeden z najszybciej rozwijających się rynków krypto na świecie. 

Codziennie otwierają się tam nowe kantory krypto.

Natomiast dwie tamtejsze, lokalne firmy postanowiły pójść o krok dalej. Właściciele połączyli siły i postanowili stworzyć produkt, którego domaga się rynek. 

Sam dyrektor generalny jednej z firm wypowiada się o rynku krypto jako o “wierzchołku góry lodowej handlu cyfrowymi aktywami”. 

Jednak pomimo pozytywnego nastawienia twórców do rynku kryptowalut ostatecznie nie wiadomo, co stanie się w momencie, w którym dwie firmy będą chciały wprowadzić ETF-a na rynek. 

Przez niejasne regulacje decyzja o zaakceptowaniu nowego podmiotu inwestycyjnego może być odkładana w czasie, podobnie jak działo się to w USA. 

Póki co prace trwają. 

Co ciekawe, ETF na samego Bitcoina pojawił się już na rynku w 2021 roku, z tym że był to ETF na rynek futures, a nie na rynek SPOT. 

Hindusi liczą, że po zatwierdzeniu przez SEC ETF-a w Stanach Zjednoczonych, będą w stanie powtórzyć ten sukces. 

Ich celem jest zebranie 1 MLD dolarów do zarządzania w przeciągu pierwszych 2 lat od rozpoczęcia działania ETF-a. 

PS. Natomiast jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat bitcoinowego ETF-a na future’sy i jego wpływie na rynek kryptowalut,  serdecznie zapraszamy do zerknięcia na nasz poprzedni artykuł!

Kantor krypto – podsumowanie artykułu:

Dziękujemy za Twój czas! Zachęcamy do systematycznego zaglądania na naszą stronę do kryptowalut. 

Zachęcamy też do zakupów! Gwarantujemy, że jesteś w dobrym miejscu, jeśli chcesz kupić swoje pierwsze kryptowaluty. Zakup odbywa się w sposób szybki, zautomatyzowany i w  pełni anonimowy. 

Masz też dwie możliwości zakupu bitcoina (i innych kryptowalut). 

Jeśli nie chcesz przyjść do naszego stacjonarnego kantoru kryptowalut, przypominamy, że na naszej stronie do kryptowalut funkcjonuje również kantor kryptowalut online!   

Do zobaczenia 😀