Categories
Kryptowaluty

Informacje o kryptowalutach #11 – gdzie kupić kryptowalutę LUNA za złotówki? Co to za kryptowaluta?


Cześć! Super, że jesteś z nami 🙂 Witamy serdecznie w kolejnym artykule. 

“Jakie kryptowaluty kupić?”

To pytanie dzisiaj zadaje sobie każdy z nas. Wszyscy na rynku polecają bitcoina, ale czy to jedyne wyjście? Zdecydowanie nie. 

Co za tym idzie, w dzisiejszym artykule zrobimy coś ciekawego. Pogadamy o zakupie innych kryptowalut i przyjrzymy się altcoinom (kryptowalutom alternatywnym do Bitcoina). 

Dowiesz się, 

 • który ekosystem rozwija się w zawrotnym tempie, 
 • które kryptowaluty można kupić w stacjonarnym kantorze kryptowalut,
 • oraz jak kupić kryptowaluty bez weryfikacji (poznasz sposób na kupienie głównych kryptowalut online)

Koniecznie sprawdź te informacje z rynku kryptowalut! 

Rynek kryptowalut – ekosystem TERRA LUNA:  

Żeby mówić o ekosystemie TERRA, warto wyjść od problemu, który rozwiązuje cały projekt. 

Na rynku zawsze mieliśmy problem ze stable coinami, ponieważ inne projekty tworzące stable nie ograniczały podaży swoich tokenów. W praktyce oznaczało to, że tego typu zakup kryptowalut mógł był nieograniczony, bo można było wytworzyć pieniądze z powietrza.

Zwiększanie podaży nie było niczym ograniczone.  

Natomiast Do Kwon, (CEO & Co-founder Terraform labs), postanowił to rozwiązać. 

Stworzył algorytmicznego stable coina UST (Terra USD), którego oparł o kryptowalutę LUNA. Cały mechanizm działa w taki sposób, że podaż UST zależy od podaży LUNY. 

W skrócie: żeby wprowadzić więcej UST do obiegu, trzeba spalić równowartość wprowadzanej kwoty w kryptowalucie LUNA. 

Co to znaczy? Załóżmy, że na rynku ma pojawić się 2 000 000 000 UST. TERRA nie wydrukuje ich z powietrza, tylko wyśle równowartość 2 MLD UST w tokenie LUNA na specjalny adres do palenia tokenów. 

Dzięki temu w długim terminie zmniejsza się podaż kryptowaluty LUNA i tworzy się deflacyjny model tokena, który w praktyce jest tym, co ma wpływ kurs kryptowaluty

Informacja kryptowaluty – ranking blockchainów: 

Pisząc ten artykuł nie możemy nie wspomnieć o ogromnym sukcesie, który TERRA odniosła na rynku kryptowalut.  

Spójrz na ten ranking. To zbiór 10-ciu największych blockchainów pod względem TVL, czyli Total Value Locked. 

TVL to wskaźnik, który mówi o wartości zablokowanej na danym blockchainie, biorą pod uwagę wszystkie protokoły. 

 1. Ethereum (ETH) – 142 MLD USD 
 2. Terra (LUNA) – 17.61 MLD USD
 3. BSC (BNB) – 14 MLD USD
 4. Avalanche (AVAX) – 10.61 MLD
 5. Solana (SOL) – 9.7 MLD USD
 6. Fantom (FTM) – 7.39 MLD USD 
 7. Polygon (MATIC) – 5.33 MLD USD
 8. Tron (TRON) – 4.8 MLD USD
 9. Cronos (CRO) – 1.85 MLD USD
 10. Arbitrum – 1.82 MLD USD 

Co ciekawe, Terra jako projekt, który zaczął debiutować na rynku dopiero w pod koniec 2020 roku, nie będąc wtedy listowanym na żadnym CEXie, znalazł się na drugim miejscu w rankingu TVL. 

Dlaczego to jest takie ważne? 

Wskaźnik TVL mówi o zaufaniu społeczności do danego blockchaina. A z tym akurat TERRA nie problemu 🙂 Niewątpliwie warto być częścią projektów, które cieszą się bezpieczeństwem i nieposzlakowaną opinią. 

Inwestycja w kryptowaluty – dlaczego LUNA weszła do TOP 10? 

Postawmy sobie jeszcze inne pytanie – dlaczego LUNA weszła do rankingu TOP 10 kryptowalut z największą kapitalizacją? Blockchain LUNA ma niesamowicie charyzmatycznego lidera, który ma olbrzymi wpływ na społeczność.

Jego opinia liczy się tak bardzo, że niejednokrotnie zdarzały się sytuacje, w których jednym tweetem zbijał wycenę danego projektu o 50%. 

Do tego dochodzi fakt, że w przeciwieństwie do innych kryptowalut, które “nie dowożą”, TERRA ze swoimi 13-toma protokołami rozwija się tak szybko, jak żaden inny blockchain w przeszłości. 

Do Kwon razem z zespołem wywiązują się ze wszystkich obietnic, dlatego cieszą się ogromnym zaufaniem. 

Dodatkowo projekt tworzy wokół siebie bardzo silną społeczność, której członkowie wspierają się nawzajem, tłumaczą, co to jest kryptowaluta i pokazują, gdzie kupić LUNĘ. 

Mało tego, Polscy lunatycy (członkowie społeczności LUNA) są procentowo drugim największym community w projekcie (jesteśmy tylko za Koreą, z której pochodzi lider projektu). 

Do tego wszystkiego kurs kryptowalut na blockchainie TERRA wysoko poszybował do góry w ostatnim roku. Sama LUNA urosła z 0,5 USD do 100 USD w przeciągu roku. 

To wszystko sprawia, że inwestorzy zaufali LUN-ie i Do Kwonowi, inwestując w jego projekt, który w relatywnie krótkim czasie odniósł niesamowity suckes. 

Gdzie kupić kryptowaluty za złotówki? TERRA LUNA: 

Z racji tego, że nasz kantor krypto mocno się rozwija, a coraz więcej LUNAtyków chce realizować zyski czy kupować LUNĘ, oczekując na dalsze wzrosty, postanowiliśmy wdrożyć LUNĘ i UST (natywny stablecoin ekosystemu TERRA),  do naszego kantoru w Warszawie. 

Od teraz możesz kupować te dwie kryptowaluty w naszym stacjonarnym kantorze kryptowalut przy ulicy Marszałkowskiej 126/134. 

Posiadając te dwie waluty, rynek kryptowalut stoi przed Tobą otworem! Dzięki UST i LUNA możesz mieć ekspozycję na drugi pod względem TVL (total value locked – zablokowanej wartości) blockchain na świecie! 

Lokaty na 20% – Inwestycja w kryptowaluty (Anchor Protocol) 

Na koniec warto wspomnieć o tym, że sukces Terraform labs w dużej mierze opiera się na Anchorze. Co to takiego? TERRA zagwarantowała wszystko, co potrzebne, w obrębie swojego ekosystemu Terraform Labs. Wymiana krypto na krypto czy lokaty nie są tutaj problemem. 

A jeśli już przy lokatach jesteśmy, poznaj Anchor Protocol. Ta platform daje aż 20% zwrotu rocznie za staking stable coinów. Co więcej, nie ma minimalnego progu wejścia w inwestycje – możesz zastakować nawet 10 dolarów w UST. 

10 UST dziś  – 12 UST po roku 

100 UST dziś – 120 UST po roku 

1000 UST dziś – 1200 UST po roku 

10 000 UST dziś – 12 000 UST po roku 

100 000 UST dziś – 120 000 UST po roku 

1 000 000 UST dziś – 1 200 000 UST po roku 

Jeśli chcesz zarabiać 20% rocznie na trzymaniu stable coinów, które nie tracą na wartości, koniecznie rozważ skorzystanie z najlepszego kantoru kryptowalut w Warszawie 🙂 To świetny sposób na ochronę majątku przed inflacją i dywersyfikację swoich aktywów. 

PS. Jeśli natomiast interesuje Cię rynek kryptowalut i temat stakingu, koniecznie przeczytaj ten artykuł, w którym zagłębiamy się w tajniki zarabiania w DeFi. 

Kantor krypto: podsumowanie

Dziękujemy za Twój czas! Bardzo się cieszymy z tego, że możemy ułatwiać nowym inwestorom poznawanie rynku kryptowalut. 

Zachęcamy też do zakupów! Gwarantujemy, że jesteś w dobrym miejscu, jeśli chcesz kupić swoje pierwsze kryptowaluty. Zakup odbywa się w sposób szybki, zauomatyzowany i w  pełni anonimowy. 

Masz też dwie możliwości zakupu. 

Jeśli nie chcesz przychodzić do naszego stacjonarnego kantoru kryptowalut, przypominamy, że na naszej stronie do kryptowalut funkcjonuje również kantor kryptowalut online!   

Do zobaczenia 😀